İade ve Değişim Politikamız

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde  ürünü iade hakkı mevcuttur. 

Mağazamızdan yada ürünü depo adresimize göndererek faturanız ile birlikte ürün değişimi yapabilirsiniz. Kampanyalı ürünlerde sadece beden değişimi yapılmaktadır. Kampanya döneminde alınan ürünler için mağazalarımızda ürün fiyat farklılıkları çıkabilmektedir. Değişim yapılacak ürünler arasında sezon farkı bulunuyor ise, bu durum değişim esnasında fiyat farkı ödemenizi gerektirebilir. İade durumunda internet mağazacılık kanalımıza ait iade adresine kargo gönderimi yapılmalıdır. Mağazalarımızda ürün iadesi alınmamaktadır.

Ürünlerinizin orijinal ambalajlarında, etiketli, eksiksiz (aksesuar, kemer vb. parçaları ile) ve kullanılmamış olarak iade edilmesi gereklidir.

Sipariş ile birlikte gönderilen bir promosyon ya da ücretsiz ürün varsa geri gönderilmelidir.

Mağazalarımızda yapılan alışverişlerde olduğu gibi ürünlere bakmak ve denemek amacıyla ambalajı açabilirsiniz. Ancak iade edilmesi durumunda orijinal ambalajı ile gönderilmesi gerekmektedir.

İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant olmaması gereklidir.

İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile üstünde mevcut olan adrese MNG Kargo ile MNG Kargo üye iş numaramız:349527579  ile gönderilmesi gerekmektedir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

7 gün içerisinde yapacağınız tüm iadelerde ürünleri firmamıza yollamanızdan doğan kargo ücreti iadenin sipariş verdiğiniz kargo firması aracılığıyla gönderilmesi şartı ile firmamıza aittir. Diğer kargo firmalarından yapılacak iadelerin gönderim ücreti, müşteriye aittir.

İadeniz geçerli olması ve kabul edilebilmesi için sipariş tarihinizden itibaren 14 gün içinde iade etmek istediğiniz ürününüz için “siparişlerim” bölümünden “iade talebi” ekranına giriş sağlamalı, iade edeceğiniz ürünü seçerek, iade sebebinizi belirterek iade kaydınızı oluşturmalısınız. İade kaydı sonrasında tarafınıza verilen iade kodu ile siparişlerinizde seçmiş olduğunuz kargo firmasına ait kargo ofisine iade kodunuz ile teslim ederek iade talebinizi tamamlayabilirsiniz. İadelerde anlaşmalı kargo firmalarımız ile yapılan tüm gönderiler için kargo ücreti firmamıza aittir. İade kaydı oluşturmadan ve iade kodu ile kargoya teslim edilmeyen iadeler kabul edilmeyecektir.

İadeler aşağıdaki adresimize yapılmak zorundadır;

Terzi Adem Tekstil ve Ticaret LTD ŞTİ
 Turgut Özal Mah. 68. Sokak No:12 E-5 Karayolu Üzeri Esenyurt/İstanbul


İADE İŞLEMLERİ

•   İade edilecek ürün,irsaliyeli fatura ile üstünde mevcut olan adrese MNG Kargo ile MNG Kargo üye iş numaramız:349527579  ile depo adresimize gönderilmesi gerekmektedir.. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

•   Tüm ürün satışlarında tadilat görmüş, kullanılmış, koruma bandı çıkarılmış ürünler iade edilemez.

•   Kullanılmamış olan iade etmek istediğiniz ürünü faturanız ile beraber MNG kargo firması aracılığı ile gönderebilirsiniz. Ürününüz teslim alındığında bir eposta ile bilgilendirileceksiniz. İade ettiğiniz ürününüz iade koşullarına uyması durumunda siparişte kullandığınız ödeme methodu kullanılarak geri ödemeniz gerçekleştirilecektir.

•    İade siparişinize ait ödemeniz, iade gönderdiğiniz ürün depomuza giriş yaptığı tarih itibari ile en fazla 14 iş günü içerisinde yapılacaktır. Ücret iadeniz yapıldığında size e-posta ile bildirim gönderilecektir. Geri ödeme konusunda bilgi almak için 0212 690 02 02 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızı arayabilir 

•    Mağazalarımızda ürün iadesi alınmamaktadır.

Uluslararası İade işlemleri

Uluslararası gönderiler gümrük nedeniyle ve işlem süresinin yasal süreyi geçmesinden dolayı değişim ve iadeye kapalıdır.

DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

•   Mağazamızdan faturanız ile birlikte değişim yapabilirsiniz.Yada Fatura ile üstünde mevcut olan adrese MNG Kargo ile MNG Kargo üye iş numaramız:349527579  ile depo adresimize göndererek değişim yapabilirsiniz..  Ürünüz hediye ve faturanız yok ise sadece değişim kartı ile mağazamızdan değişim yapabilirsiniz. İade işleminizi ise aşağıdaki adımlara göre ürününüzü iade adresimize göndererek yapabilirsiniz.


Ücretsiz Kargo Hakkı Sadece İlk Gönderimlerde Geçerlidir.Değişimlerde 2.gönderimlerde kargo alıcıya aittir.

Uluslararası Değişim işlemleri

Uluslararası gönderiler gümrük nedeniyle ve işlem süresinin yasal süreyi geçmesinden dolayı değişim ve iadeye kapalıdır.


İNCELEME ÜRÜN İŞLEMLERİ

•   Siparişinizde bulunan ürünler ile ilgili tüketici kaynaklı olmadığını düşündüğünüz bir sorun ile karşılaşmanız durumunda, fatura ve ürün inceleme talep formu ile birlikte inceleme departmanına gönderebilirsiniz.
•   İnceleme departmanına ulaşan ürününüzle ilgili inceleme işlemi en geç 21 gün içerisinde tamamlanmakta ve tarafınıza bilgi verilmektedir.
•    İnceleme sonucunda üretim kaynaklı bir problemle karşılaşılması durumunda ürün değişiminiz yapılacaktır. Kullanıcı kaynaklı bir sorun ile karşılaşılması durumunda ürününüz iade gönderdiğiniz kargo firması aracılığı ile sistemde kayıtlı olan adresinize gönderilecektir.
•   İnceleme ürünlerinizi aşağıdaki adrese sipariş verdiğiniz kargo firması aracılığı ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.
•   Turgut Özal Mah. 68. Sokak No:12 E-5 Karayolu Üzeri Esenyurt/İstanbul

TESLİMAT İŞLEMLERİ

•    Siparişinizin onaylanmasından sonra “Hesabım” bağlantısı üzerinden siparişlerinizi görüntüleyebilir, durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve kargoya verildikten sonra kargo takibi yapabilirsiniz.

Erkek  deri ceket-mont ürünleri 10 iş günü diğer kategorilerdeki ürünler 2 - 4 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.


•    İndirim ve promosyon zamanlarında, artan talep nedeniyle teslimatın biraz daha geç gerçekleştirilebileceğini bilmenizi isteriz.

•    Teslimatlar, sipariş ettiğiniz ürünlerin stokta bulunması ve ödemenizin alınabilmesi halinde yapılabilecektir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR